Venedik Diş Kliniği – Antalya Konyaaltı İmplant Tedavisi

İmplant Diş Tedavi Nasıl Yapılır ?

İmplantlar çekilmiş olan yapay dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış, çok özel yapım tekniklerine sahip olan yapay dişlerdir. İmplantlardaki amaç çene kemiğine yerleştirildikten sonra 2-3 ay içinde implant yüzeyi ile kemik arasında birleşme olmasıdır. Bu safhadan sonra implant üzerine protez yapılabilir.
Antalya Konyaaltı İmplant Tedavi ve Uygulama MerkeziAntalya Konyaaltı İmplant Tedavi ve Uygulama Merkezi

antalya konyaaltı implant tedavisi

Venedik Diş Kliniği Olarak Alanlarından Uzman ve Tecrübeli Diş Hekimlerimiz Tarafından Sizler İçin Merak Ettiğiniz Soruları Cevaplıyor ve Sizlerin Daha Sağlıklı Bir İmplant Tedavisi Olmanız İçin Gerekli Bilgileri ve Soruları Cevaplıyor.

İmplant Tedavi Sürecini Sizlere  Sade ve Açık Bir Şekilde Anlatmaya Çalışacağız. Doğru bir İmplant Tedavisi Almanız Uzman Diş Hekimlerimiz Sizler İçin Cevaplıyor.

 • İmplant Nedir
 • İmplant Tedavisi
 • İmplant Tedavi Süreci
 • İmplant Kullanan Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler
 • İmplant Tedavisinin Kimlere Uygulanabileceği
 • İmplant Tedavisini Şeker Hastaları Yaptırabilir Mi ?
 • Kimlere İmplant Uygulanabilir ?
 • Hangi Durumda İmplant Tedavisi Uygulanamaz ?
 • İmplant Tedavisi Vücut Tarafından Red Edilebilir mi ?
 • İmplant Tedavisinde Çene Kemiği Uygun Hastalara Ne Yapılır ?
 • İmplant Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilecektir ?
 • İmplant Tedavisinden Sonra Ağız Bakımı Nasıl Olmalıdır ?
 • İmplant Tedavisinden Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır ?
 • İmplant Tedavisinden Sonra ilk 6 – 12 – 24 Saat Neden Önemli
 • İmplant Markaları ve Kalitelileri ?
 • Ağız ve Çene Yapınıza Göre İmplant Tedavisi Seçimi Nasıl Olmalıdır
 • İmplant Tedavisinden Sonra Sigara İçmek ?

İMPLANT NEDİR?

Modern anlamda 1960’lar da ilk kez üretilmeye başlanmıştır. Köprü ve proteze alternatif olarak üretilen implantın içeriği titanyumdur  ve vida şeklindedir.

Eksik dişlerin tedavisinde kullanılan implant çene kemiğine yerleştirilerek diş kökü görevini üstlenmektedir. Böylece eksik dişin yanında bulunan sağlam dişlere hiç bir zarar vermeden yani kesme ve küçültme işlemi yapılmadan tedaviniz kliniğimizde gerçekleştirmekteyiz.

Gelişen teknolojide Venedik Diş Polikliniği olarak Antalya ve Konyaaltında bulunan Diş Kliniğimizde hizmet verdiğimiz implant diş tedavisinde günümüzdeki Başarı Oranı %96 – %99 arasıdır.

Antalya’da En İyi implant Diş Tedavisi konusunda  ispatlamış bir çok başarılı operasyonlarımız bulunmaktadır.

Konusunda uzmanlaşmış diş hekimlerimiz sayesinde Antalya Konyaaltı’nda bulunan diş kliniğimizde bir çok hastamızın diş tedavisini yaparak En İyi İmplant Uygulamasını Yapan Diş Kliniği Merkezi Olduk.

konyaalti implant tedavisi
konyaalti implant tedavisi
antalya implant tedavisi
antalya implant tedavisi

Zirkonyum İmplant :

Titanyum implantların direncini arttırmak için üretilmiş yeni kuşak implantlardır ve genellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı arttırmak için kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık haricinde bir farkı yoktur.

         ALL ON FOUR NEDİR?

All On Four tekniği hiç dişi olmayan veya dişsiz kalma ihtimali yüksek olan hastalarda sinüs lift, kemik eklemesi ve kemik yetersizliğinden kaynaklı ileri cerrahi gerektiren durumları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı ve etkili bir yöntemdir.

All On Four Tedavisi cerrahi operasyonla aynı günde 4 -6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir. Standart implantlarla All On Four implantlar arasındaki fark ağız içerisindeki konumlandırılmalıdır.

Hiç diş olmayan bir çeneye normalde 8-10 implant yerleştirilirken All On Four tekniği ile 4 implant tedavisi için yeterli olmaktadır.

antalya konyaaltı implant tedavisi

      İMPLANT TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANABİLİR ?

İmplant  tedavisi 18 yaş üzeri çene ve yüz gelişimini tamamlamış çene kemik yapısı implant için uygun olan bireylere yapılabilir.

Şeker hastalarında ise takipli olduğu hekimi tarafından onay alındıktan sonra gerekli bütün tetkikler yapılır ve tedavi uygulamasına başlanır.

Radyoterapi, kemoterapi ve kemik erimesinden dolayı bifosfonat ilaç kullanan hastalarda implant dışında uygulanan protetik (yapay diş) tedavilere yönlendirilmelidir.

      İMPLANT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ?

Antalya Konyaaltında bulunan diş kliniğimizde implant tedavinizi ve uygulama tedavinizi iki aşamalı olarak yapılmaktadır.

İmplant yerleştirilmesi cerrahi bir işlem olduğundan kullanılan malzemelerin kalitesi, ortamın sterilizasyonu ve hijyen şartlarının sağlanması en önemli şartlardandır.

İşlem öncesi detaylı bir muayene ve diş röntgeni çekilmelidir.

Lokal anestezi eşliğinde yapılır.

İlk aşamada implant çene kemiğine yerleştirildikten sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır bu 7 -10 günlük bir süreçtir.

İyileşme sürecinin ardından implantların çene kemiği ile kaynaşması (osseointegrasyon) süreci başlar.

Bu süreçte kullanılan implantın markasına göre 3 -12 hafta arası sürmektedir.

Hastanın günlük hayatını rahat devam ettirebilmesi için dikişler alındıktan sonra hastanın ağız ölçüsü alınır ve geçici protezler yapılır.

İmplantların çene kemiği ile tamamen kaynaşması için gerekli süre alt çene için 3 ay üst çene için 6 aydır fakat bu süre hastanın kemik yapısına ve iyileşme sürecine göre değişiklik gösterebilmektedir.

İkinci aşama ise osseointegrasyon dönemi tamamlandıktan sonra protez tedavisi ile başlar.

Bu aşama protezin büyüklüğüne ve çeşidine göre 5 -10 gün arası değişmektedir.

        İMPLANT  SONRASI PROTEZ NE ZAMAN TAKILABİLİR?

İmplant Tedavisi  ve uygulamasının birinci aşaması gerekli muayenenin yapılması ve kemik içine implant vidasının yerleştirilmesi sürecidir. Bu süreçten sonra üzerine yapılacak protezin süresi kişinin yaşı, çene kemiğinin kalitesi gibi özelliklere göre 3-6 ay arasında değişebilir.

Bu süre diş hekiminin yapacağı muayene sonrası size bildirilecektir.

         KİMLERE İMPLANT UYGULANABİLİR?

İmplant tedavisi  18 yaş üzeri çene ve yüz gelişimini tamamlamış çene kemik yapısı implant için uygun olan bireylere yapılabilir.

İmplant uygulanabilmesi için gerekli bazı şartların sağlanması gerekir.

Bunlar implant uygulama öncesinde yapılacak muayenede veya doktor görüşmesinde kontrol edilir.

İmplant öncesi muayenelerde olması gereken şartlardan birisi kişinin çene kemiğinin ölçümleridir.

Çene kemiği implant vidasını yerleştirmeye yetecek kadar geniş ve derin olmalıdır.

Aksi halde implant vidası tutunamaz ve implant uygulaması başarısız olur.

Ayrıca çene kemiğinin yeterli sertlikte olması üzerine yapılacak protezin kalitesini de belirler.

       HANGİ DURUMLARDA İMPLANT TEDAVİSİ UYGULANAMAZ ?

Diyabet ve Şeker Hastalarına İmplant Uygulanabilir Mi ?

Diyabeti olan hastalara kesinlikle implant uygulanmaz diye bir şey söylenemez.

Diyabet hastalarında implant yapılması için hastalığın seviyesinin kontrol altında olması gerekmektedir.

Diyabet hastaları gerek doku iyileşmesinin yavaş olması gerekse enfeksiyon riskinin fazla olması nedeniyle riskli olarak kabul edilen hastalardandır.

İmplant uygulanabilen diyabet hastalarının tedavi sonrası diş hekimi kontrollerini aksatmaması ve tedavi sonrası ağız bakımı için yapılması gereken hijyen kurallarına çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Yüksek tansiyon hastaları ise ağrı veya stres gibi durumlara tepkisel olarak daha hassas olduğundan implant tedavisi esnasında kan basıncı yükselerek sıkıntılı sorunlara yol açabilir.

Bu sebeple implant uygulama esnasında tansiyon hastası olan kişilerin kan basınçları takip edilmelidir.

   İMPLANTLAR VÜCUT TARAFINDAN REDDEDİLEBİLİR Mİ?

İmplantlar organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmış ve yıllardır yoğun araştırmalar ile incelenmiştir. Bu maddeler hiçbir zaman canlı bir organizmanın parçası olmayan maddelerdir.

İmplant tedavisi ve uygulaması için kullanılan titanyum bütün dünyada en çok kullanılan ve kabul görmüş olan implant maddesidir.

Vücuda çabuk uyum sağlaması ve kolay kolay vücut tarafından reddedilme olmadığından diş hekimleri tarafından kullanılmaktadır.

İmplant tedavisi çene kemiğine yerleştirilen bir vida olması sebebiyle vücut tarafından reddedilme gibi bir durum söz konusu değildir.

Ancak  implant sonrası gerekli ağız bakımının yapılmaması, hijyen kurallarına uyulmaması sonucu hastalarda enfeksiyon kapma riski olabilir.

Buna bağlı olarak uygulanan implantın ömrünü erken tamamlaması sonucu ortaya çıkabilir.

antalya konyaaltı implant tedavisi
antalya konyaaltı implant tedavisi

ÇENE KEMİĞİNİN UYGUN OLMADIĞI DURUMLAR ?

İmplant tedavisinde ve uygulamalarında implantın yerleştirileceği çene kemiğinin niceliği çok önemlidir.

İmplant tedavisinde kullanılan titanyum implantlar genellikle belirli çap ve uzunlukta üretilirler.

Çene kemiğinin durumuna göre diş hekimi implant ölçülerine karar vermektedir.

Bazı durumlarda kişinin çene kemiği implant tedavisi ve uygulaması yapılmasına müsaade etmeyecek şekilde çok ince veya yeter uzunlukta olmayabilir.

Bu gibi konularda kliniğimiz de bulunan uzman diş hekimlerimiz implant tedavisi sürecinde olan hasta ile konuşularak diş hekiminin cerrahi müdahale ile çene kemiğini uygun hale getirmesi kararı verilebilir.

Bunun için kullanılacak yöntemler kısaca kemik greftleme, kemik açma olarak adlandırılır.

Bu durumların dışında kalp hastalığı olan veya kalp pili kullanan hastalarda, Radyoterapi, kemoterapi ve kemik erimesinden dolayı bifosfonat ilaç kullanan hastalarda implant dışında uygulanan protetik (yapay diş) tedavilere yönlendirilmelidir.

Kan pıhtılaşma rahatsızlığı olan hastalarda implant tedavisi ve uygulaması oldukça riskli olduğundan genellikle implant tedavisi uygulanmaz. 

     İMPLANT TEDAVİ SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Antalya Konyaaltı Venedik Diş Kliniği Olarak Uzman Diş Hekimlerimiz tarafından sizlere bu konularda sizleri sık sık bilgilendirecek ve danışmanlık vereceklerdir.

Her süreçte sizlere yardımcı olabilecek uzman kadromuz sayesinde kesinlikle yanlış bir adım atmadan sağlıklı bir şekilde implant tedavinizi olacaksınız.

1. İmplant Tedavi Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

İmplant tedavisi uygulamasından sonra ilk iki gün çok önemlidir.

Bu süre içerisinde ağız bakımına çok önem verilmeli, ağızda basınca sebep olacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

Mümkünse ilk bir gün içinde ağız çalkalanmamalı ve gargara yapılmamalıdır.

Ağız içi temizliği fırça veya diş ipi ile yapılmalı fakat implant bölgesine hassas yaklaşılmalı çok basınç uygulanmamalıdır.

Nemli bir pamuk yardımıyla implant bölgelerinin temizliği yapılabilir.

2. İmplant Tedavisi Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır ?

İmplant tedavisi ve uygulamasında çeneye vida yerleştirildikten sonra protezin takılacağı 2-6 aylık döneme kadar beslenme konusuna dikkat etmek gerekir.

Aşırı sıcak veya soğuk gıdalardan uzak durmalı, çok sert olan besinler yenilmemeli bunun yerine yumuşak ve ılık gıdalar tercih edilmelidir.

3. İmplant Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

 • İmplantların altları en doğru şekilde diş ipi ile temizlenmelidir.
 • Temizleme esnasında implantın sabitliğine zarar verilmemesine özen gösterilmelidir.
 • Ara yüz fırçası implant tedavisi uygulanan hastaların kullanması gereken önemli bir diş temizlik aracıdır.
 • İmplant tedavisi sonrası ilk 2-3 saat hiç bir şey yenilmemelidir.
 • İlk 24 saat boyunca sıcak soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmak besin olarak ise özellikle yumuşak gıdaları tercih etmek gerekmektedir.
 • İlk 12 saat diş fırçalanma veya gargara yapılmamalıdır. 36 saat sonrasında mümkünse 2 hafta boyunca günde iki defa ağız gargarası yapılmalıdır.
 • İlk 24 saat süresince sigara alkol kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • İmplant bölgesi enfeksiyon konusunda hassastır.
 • Mümkünse tam iyileşme sağlanana kadar özellikle sigaradan uzak durmakta fayda vardır.
 • 1-2 gün boyunca ağzınızın kanaması normaldir.
 • Kanamayı durdurmak veya azaltmak için yumuşak bir steril bez veya nemli bir pamuk yardımıyla fazla basınç uygulamadan implant bölgesini temizleyebilirsiniz.
 • Diş hekimi tarafından verilen ağrı kesici veya antibiyotikleri önerilen şekilde kullanmaya özen gösterin.
 • Herhangi bir ters durumda diş hekiminiz ile iletişime geçmelisiniz.
 • İlk birkaç gün boyunca ağız ve yüz bölgesinde şişlik olması normaldir.
 • Özellikle göz altı bölgesinde oluşacak şişler için buz tedavisi yapılabilir.
 • Beklenmedik durumlarla karşılaşılması durumunda diş hekimi ile irtibata geçmeli ve problemlerinizi sormalısınız.

Antalya Konyaaltı Venedik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde implant tedavinizi ve uygulamalarımızı Uzman Diş Hekimlerimiz tarafından diş kliniğimizde tedavilerinizi gerçekleştirmek için sizleri bekliyoruz.SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR

Adım adım sağlığınıza dikkat ediyoruz ve sizleri dikkate alıyoruz.

ZAMANINDA DİŞ KONTROLLERİNİZİ YAPTIRIN

3 – 6 – 9 Ay periyotlarda diş hekiminize uğramayı ihmal etmeyin.


SİZE ÖZEL KONTROL TARİHLERİ OLUŞTURALIM

Kliniğimizde istediğiniz üzerine 1 yıl içerisinde istediğiniz tarih ve günlere ileri tarihli randevularınızı oluşturup size hatırlatmalar yapabiliriz.Hasta Kabul Günlerimiz ve Saatlerimiz

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Venedik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İletişim Bilgilerimiz


Ağız ve Diş Sağlığı Son Derece Önemli Bir Durumdur. Profesyonel Ekimiz Sizlere Hizmet Vermek için Daima Hazır.

Hayalinizdeki Dişlere Kavuşmak için Lütfen Bizimle İletişime GeçinTedavileriniz için

Değerli hastalarımız tecrübeli kadromuz ile siz değerli hastalarımızın tedavilerine yardımcı olmak için sizi kliniğimizde misafir etmek istiyoruz. Sağlıklı günler dileriz.İletişim Bilgilerimiz

Şimdi Bize Ulaşın


ACİL İLETİŞİM

7/24 ACİL DURUM
+90 545 793 33 03Merkez Ofis

Pazartesi Cumartesi
09:00 19:30
0242 999 33 03Bizi Takip Et

Sosyal Hesaplarımız

Sosyal Medya da Bizi Takip Edin Fırsatları Yakalayın.Tüm Hakları Klinik Venedik  2020 Tarafından Saklıdır. “Konyaaltı Diş Doktoru Konyaaltı Diş Poliklinkleri”

Open chat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?