Venedik Diş Kliniği- ANTALYA KONYAALTI

Çocuk Diş Hekimi – Pedodontist Nedir Nasıl Tedavi Eder ?

Süt dişleri normal bir bebekte 6 aydan itibaren çıkmaya başlar. Önce süt ön dişler daha sonra arka azılar çıkmaya başlar. Yaklaşık olarak 72 aya kadar ağızda kalır daha sonra süt dişler düşmeye başlar ve daimi dişler çıkmaya başlar.Antalya Konyaaltı Çocuk Diş Hekimi (Pedodontist Uzmanı)

    Çocuk Diş Hekimi

Pedodonti nedir? Pedodontist (Çocuk Diş Hekimi) Kimdir ve Çocuğunuzun Sağlığı İçin Ne Yapar?

 

Pedodonti(Çocuk diş hekimliği); 0-16 yaş aralığındaki çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği bilim dalıdır.  Pedodonti  aynı zamanda özel ilgi gerektiren, iletişimi bozuk olan ve/veya engelli bireylerin de tedavilerini özel teknikler kullanılarak (sedasyon veya genel anestezi altında) gerçekleştiren bir branştır.

Pedodonti Uzmanı (Çocuk diş hekimi), 5 senelik diş hekimliği eğitiminin ardından ek bir uzmanlık eğitimi alan ve mesleğini bu branşta icra etme yetkisine sahip olan uzman diş hekimidir. Çocuklarda diş ve diş etlerinde meydana gelen hasarı tedavi eder, oluşmaması için gerekli koruyucu ve önleyici tedavileri sağlar. Kalıcı bir ağız sağlığı için çocuğu ve ebeveyni bilgilendirir.

Pedodontistler (Çocuk Diş Doktoru) çocuk sağlığı çocuk gelişimi çocuk psikolojisi davranış yönlendirme teknikleri ve çocuk ağız ve diş sağlığı gibi konularda özel eğitim alırlar. Çocuğun kaygısını en aza indirerek tedavilerini gerçekleştirir ve böylece çocukta oluşabilecek diş hekimi korkusunun da önüne geçilmiş olur.

Neden Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) ?

Çocukların ağız, diş ve diş eti yapıları yetişkinlerden farklıdır ve bu nedenle tedavileri de farklı olmaktadır. Bu sebepten dolayı çocukların ağız ve diş sağlığı diş hekimliği fakültelerinde farklı bir alan(dal) ve uzmanlığı olan çocuk diş hekimliği tarafından incelenmektedir.

Genellikle ebeveynler  “nasıl olsa süt dişler düşecek ve yerlerine daimi dişler çıkacak” düşüncesiyle çocukların diş eti, diş ve ağız sağlıklarını göz ardı edilebilmektedir. Fakat süt dişleriyle ilgili problemler genellikle daimi dişleri de etkilemektedir. Süt dişlerinin erken kaybı, çürükler ve eksik dişler gibi süt dişleriyle ilgili pek çok sorun kalıcı dişleri olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Çocukluklarda diş hekimi korkusu oluşmaması için ağız-diş muayenesi ve tedavisi esnasında doğru bir yaklaşım oldukça önemlidir. Pedodonti uzmanları; hekimlik bilgilerini çocuğun anlayacağı dil ile anlatarak çocuğun tedavi konusundaki kaygılarını azaltır ve çocuğun hayatı boyunca diş hekimliğini severek ve düzenli gelmesini sağlayacak bir başlangıç yaparlar.

Kliniğimizde Venedik Diş Polikliniği Bulunan Alanlarında Uzman Antalya Konyaaltında Çocuk Diş Hekimlerimiz ve Pedodontist Uzmanlarımız ile bir ekip çalışması çerçevesinde en güncel ve son teknoloji ekipmanları kullanarak genel anestezi gerektirmeyen her türlü ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerini kliniğimizde sunmaktayız.SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR

Adım adım sağlığınıza dikkat ediyoruz ve sizleri dikkate alıyoruz.

ZAMANINDA DİŞ KONTROLLERİNİZİ YAPTIRIN

3 – 6 – 9 Ay periyotlarda diş hekiminize uğramayı ihmal etmeyin.


SİZE ÖZEL KONTROL TARİHLERİ OLUŞTURALIM

Kliniğimizde istediğiniz üzerine 1 yıl içerisinde istediğiniz tarih ve günlere ileri tarihli randevularınızı oluşturup size hatırlatmalar yapabiliriz.Hasta Kabul Günlerimiz ve Saatlerimiz

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Venedik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İletişim Bilgilerimiz


Ağız ve Diş Sağlığı Son Derece Önemli Bir Durumdur. Profesyonel Ekimiz Sizlere Hizmet Vermek için Daima Hazır.

Hayalinizdeki Dişlere Kavuşmak için Lütfen Bizimle İletişime GeçinTedavileriniz için

Değerli hastalarımız tecrübeli kadromuz ile siz değerli hastalarımızın tedavilerine yardımcı olmak için sizi kliniğimizde misafir etmek istiyoruz. Sağlıklı günler dileriz.İletişim Bilgilerimiz

Şimdi Bize Ulaşın


ACİL İLETİŞİM

7/24 ACİL DURUM
+90 545 793 33 03Merkez Ofis

Pazartesi Cumartesi
09:00 19:30
0242 999 33 03Bizi Takip Et

Sosyal Hesaplarımız

Sosyal Medya da Bizi Takip Edin Fırsatları Yakalayın.Tüm Hakları Klinik Venedik  2020 Tarafından Saklıdır. “Konyaaltı Diş Doktoru Konyaaltı Diş Poliklinkleri”

Open chat
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?