Antalya Sağlık Turizmi

DENTAL TURİZM

Dental turizm ülke dışında alınan diş tedavisi ile tatil amaçlı seyahati birleştiren bir medikal turizm türüdür. Ayrıca dental turizmde maliyet avantajı, hızlı tedavi ve tatil paketinin tedavi ile birleştirilmesi olarak yorumlanmaktadır.

Dental turizm ,dental turistlerin tatil ,hızlı tamamlanan tedavi planlaması ve maliyet gibi nedenlerle dental tedavi hizmeti almak amacıyla ulusal sınırlar dışına seyahat etmeleri sonucunda oluşan ekonomik aktiviteler karşılamak için turizm ve sağlık sektörünün birlikte çalışması olarak tanımlanabilir.

Dental turizm destinasyonlara sağladığı avantajlara ilişkin veriler incelendiğinde her yıl doğu avrupayı yaklaşık 250 bin dental turistin ziyaret ettiği belirtilmiştir. Türkiye verileri incelendiğinde ise sağlık bakanlığının 2013 medikal turizm raporuna göre 2012 yılında Türkiye de 9,908 dental turist hastanelerden dental sağlık hizmeti almıştır.

Kliniğimizde de dental turizm hizmeti sunarak yurtdışından gelen hastalarımıza tedavi imkanı sunmaktayız.

                  Sağlık turizminin temel sebepleri:

Tedaviyle birlikte tatil yapma arzusu,

Sağılık hizmetlerinin kendi ülkelerinde pahalı olması

Çok daha kaliteli sağlık hizmeti almak istenmesi,

Son yıllarda ülkemiz özellikle Fransa ,Belçika, Hollanda, Almanya ve İngiltere hatta Amerika ve bazı arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor. Özellikle Antalya ili sağlık turizmi ve diş turizmi açısından bir çok hastaya başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Yurtdışındaki diş tedavi maliyetlerinin, Antalya’ya gelen bir turist için, konaklama, uçak ve diş tedavisi gibi masrafların toplamından bile daha fazla olması

Ülkemizde sağlık yatırımlarının ve kullanılan teknolojilerin dünya standartlarında ve son derece gelişmiş olması.

Ülkemizde verilen hizmet kalitesinin, hastayla ilgilenme süresinin ve alakanın diğer ülkelere göre çok üst düzeyde olması.

Tarihiyle, coğrafyasıyla, iklimiyle ve doğa güzellikleriyle dolu Antalya ilinde mükemmel bir tatil ve tedavi imkanı elde etmeleri ve değerlendirmeleri.

Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cum 09:00 – 19:00
    Cumartesi 09:00 – 19:00
İletişim Bilgilerimiz
Uzman Hekimlerimize Sorun